Launchpad

Allikas: Digilabor

Sisukord

Sissejuhatus

MSP430 Launchpad on Texas Instruments'i vastus Arduinole e. C keeles progetav arenduslaud sisse ehitatud debugeri, programmatori ja 3.3V serial to USB üleminekuga. Erinevalt Arduinost on nii Launchpad ja ka tema poolt toetatavad prosed muda odavad ja 16 bitised - alla 4 euri starter kiti eest ja umbes euro ringis ühe prose eest. Vabavarana on olemas kõik skeemid ja plaadid Eagle'i failidena

Starter Kit

Starter kit'iga saab kaasa 1x mini-USB kaabli, 3x MSP430 seeria proset, 1x 32kHz kristalli, paar kleepsu, piisavalt emaseid pinheadereid ühe shieldi jaoks, natukene pabereid ja developement boardi.

Saanud kätte oma launchpadi tuleb esimese asjana endale IDE tõmmata siit mina soovitan IAR'i aga väga vahet ei ole. Ka on vaja tõmmata endale MSP430x2xx Family User's Guide ja Code Examples. Kindluse mõttes võib ka endale mingi kindla prose datasheedi hankida aga enamus elutähtsast infost on üldises datasheedis juba olemas.

Booster Pack

Ti pakub ka lisaplaati, mida nad ise Booster packiks nimetavad. Tegemist on puutetundliku nuppudega varustatud kasutajaliidese plaadist, mis on küll tore mänguasi aga mitte just kõige kaulikum robootika seisukohast. Puutetundlikuse funktsionaalsus on ka launchpadiga kaasa tulevatel prosedel olemas. Vabavarana on olemas kogu kood ja kõik eagle'i failid Farnellist 8 euri ringis

Kogemus launchpadiga

Software vs Hardware UART

NB! järgnev kehtib ainult REV 1.5 ja kõrgemate Launchpadide kohta

Launchpadi otse karbist välja võttes on tal jumperid nii confitud et UART'i saab ainult tarkvaraliselt implementeerida(näited example code zip'is olemas). Kui aga tahta kasutada MSP430 prosede sisse ehitatud USI moodulit tuleb need jumperid ümber tõsta. Olen selle vea otsimise peale ise mitmeid tunde kulutanud. Uuemate seeria launchpadidel on õiged jumperite asendid isegi laua enda peale silk-screenitud.

Ledide ja lülitite kohta

Launchpadi peal on kaks lülitit ja sama palju lede(kui power led välja arvata). MSP430 prosedel on kõikidel I/O portidel tarkvaraliselt valitavad pullup takistid seega tuleb plaadi peal oleva nupu kasutamiseks see vastavas PxREN registris ära konfida. Ledid on paigutatud P1.0 (PORT1 BIT0) ja P1.6 (PORT1 BIT6) jalgade peale. Standard prose (m430g2553) puhul on launchpadi peale paigutatud LEDidest riistvaraline pwm võimekus vaid P1.6 peal.

Linke

Personaalsed tööriistad
Navigeerimine
Käsitöö