Magnetandurid

Allikas: Digilabor

Ülevaade magnetanduritest: PDF

Andur töötab nii 5V kui 3.3V toitepingega Radiaalselt polariseeritud neodüümmagnet (soovitatav D = 6 mm) peaks asuma umbes 1 mm kaugusel andurist. Suurema vahe puhul kaotab andur tundlikust ja annab mürasemat signaali Magneti ja anduri keskteljed peavad ühtima, kõrvalenihe tekitab ebatäpsusi mõõtmisel. (Selle vastu võib teha kalibratsioonitabeli, kus igale magneti näidule vastab õige nurk ja siis on juba raske leida rakendust, kus täpsusest ei piisa Johu) Andur ise on väga täpne, välja annab see 14 bitise näidu, mis kajastab nurka täispöördest Kahjuks tuleb osad alumised bitid müra töttu välja jätta.

Sisukord

Ehitamine

Datasheet: MLX90316KDC-SPI

Arduino teek: http://interface.khm.de/index.php/lab/experiments/rotary-positionsensor-mlx90316/

Teegi näide tahab Metro teeki: http://www.arduino.cc/playground/Code/Metro

Anduril on SPI MISO ja MOSI ühe viigu peal, mistõttu on vaja panna masteri poolel olevale MISO-le 1kOhm pullup ja ühendada MOSI läbi P väljatransistori baasi MISO viigule.

SPI

CPHA = 1 even clock changes are used to sample the data CPOL = 0 active-Hi clock

slow mode 7MHz:

  • SPI clock max 145k
  • The angle is calculated continuously by the Slave: every 1.5 ms at most.

fast mode 20MHz:

  • SPI clock max 434k
  • The angle is calculated continuously by the Slave: every 350 μs at most.

anduril on SPI MISO ja MOSI ühe viigu peal, mistõttu on vaja panna masteri poolel olevale MISO-le 1kOhm pullup ja ühendada MOSI läbi P väljatransistori baasi MISO viigule. Atmelitel toimub programmi laadimine samuti üle SPI kanali, mistõttu on vaja see transi baas mikrobrotsessori MOSIst lahti ühendada.

Lilla on slave select, roheline MISO/MOSI ja kollane on kell
Andmed tulevad ilusti baitide kaupa. Kahe baidi vahel on magnetanduri speci järgi ajavahe.
Samplimine toimub igal teisel kella pöördel... antud juhul langeval frondil (graafikul inverteeritud). Suhtlus algab 55h ja 00h baitidega nagu magnetanduri datasheetisi kirjas.

Näpunäiteid

Eriti hoolikalt tuleb vaadata ajastuse tabelit datasheetis. Ei tohi unustada, et byteide vahel peab olema 15us (t2 ja t7 datasheetis). - Johu 21. august 2011, kell 20:07 (UTC)

Analoogväljundiga

Analoogväljundiga magnetanduri kiirus on 1.25kHz (mõõdetud 20.03.2011 Jaanus Kalde)

Personaalsed tööriistad
Navigeerimine
Käsitöö