Spidertank

Allikas: Digilabor

Siia hakkab pikkimõõda ilmuma informatsiooni projekt "SPIDERTANK" kohta. Kõike alates disainimise protsessist ning loodetavasti valmimise ja käiku laskmiseni välja.

Sisukord

Spidertank V 1.0

35cm kõrgune kast

Spidertank v1.0 on kõndiv jalgpallirobot, mis lõigatakse välja 5mm paksusest pleksiklaasist (või sarnasest sobivast materjalist) masinate abiga, et vältida eelmise aasta vigu (mis olid enamasti vigasest ehitusest tingitud).

Hetkel on selle roboti pealt puudu elektroonika, mootorid ja lõõgimehanism. Samuti ei ole jalgade ehitus lõpplik, sest minupoolse liigse naiivsuse süül on antud disainis viga, nimelt jääb kõige tähtsam võll (ehk see, mis ühendab suured hammasrattad kerega) jalgade liikumisele ette.

35cm diameetriga ringjoon

Disain on ülimalt kahemõõtmeline, et võimaldada roboti valmistamist laserlõikuri abiga. Hetkel on ainukesed detailid, mida cnc masinaga välja lõigata ei saa võllid.

juutuub , solidvõrks, ect.

Solidworksi animatsioon

Solidworksi failid (NB! väga alguses tehtud lolli vea pärast on solidworksi mudel 10 korda väiksemate mõõtmetega kui peaks)

http://www.mechanicalspider.com/

Spidertank V 2

Kasutades küllaltki umbmääraseid mõõtmeid tundub, et kogu vajalik elektroonika mahub alusplaadi peale ära.

Nüüd on jalad sellises seisus, et neid on reaalselt võimalik ehitada.

Jalagade osad on omavahel ühendatud T-kujuliste võllidega, millel üks ots kinni liimitud on. Kuna võllid tulevad messingust (või sarnasest tugevast materjalist) ja on oht, et need võllid sõõvad ennast plastikust läbi kavatsen veel võlli auke tugevndada 3 mm diameetrise vasktoruga. Ka on hetkel plaanis kasutada kuullaagreid aga ainult ühenduskohtades, mis täispõõdeid läbi teevad (ehk suure hammasratta külge). Kokku oleks siis 24 kuullaagrit vaja (kaks igale augule)


"Elektroonika", mis ketkel mudeli peale pandud on ajutine, vaid suurusjärgu hindamiseks mõeldud. Mõõdud on saadud Kükloop2009 piltide pealt mõõtlindiga.

Asjad, mida veel peal pole aga on planeeritud:


  • triblamis mehhanism
  • juhtpaneel, kus on kõiksugused lülitid ja indikaatorid ja võtmesüüde (näiteks)

Mida Tartust vaja

Selleks, et kogu konstruktsioon valmis saada on mul veel vaja järgmist informatsiooni:

  • mootorite mõõtmed
  • kõikide skeemide mõõtmeid (mootorite plaat, coilguni elektroonika, toiteplokkid jne), kui võimalik siis kruviaukude kohti
  • trafo mõõtmeid
  • kondensaatori mõõtmeid
  • coilguni mõõtmeid
  • tuleviku poole vaadates võiks juba hakata uurima mis tõõkojad on valmis vaesetele üliõpilastele juppe välja lõikama, näiteks on tallinnas võimalik seda teha siin

v2.1

Mis uut?

  • mootorid on nüüd reaalsete suurustega
  • tegin algust triblamismehanismiga()

Paar pisiparandust 21.09.10

nüüd ka solid edge´i formaadis (loodetavasti)

lingid

Spidertank v2 solidworksi failid (Nüüd õiges suuruses)

Solidworksi animatsioon tõõtavastes jalgadest

Personaalsed tööriistad
Navigeerimine
Käsitöö